Дочернее Предприятие "Боманс-КУ"
+380 (44) 284-74-92
+380 (50) 331-43-62
+380 (50) 477-51-15

Штучний шпон файн-лайн, переваги та сфера застосування

Файн-лайн — це одна з різновидів штучного шпону, який проводиться в Києві, а також по всій Україні і за кордоном. У перекладі з англійської назва звучить як «чиста лінія», що повною мірою відображає особливості матеріалу. Він виготовлений з натуральної сировини і візуально має деяку схожість з пластиком. Однак при близькому розгляді чітко проглядається цікава фактура дерева, з якого виконаний шпон. Це може бути тік, горіх, дуб, венге і так далі.

Де застосовується шпон файн-лайн в Україні?

Досить міцний і привабливий матеріал, що імітує деревину: горіх, венге, тик, використовується в меблевій промисловості. Виступаючи в якості обробки для фасадів, він робить шафи, тумбочки, комоди оригінальними і підкреслює красу меблів.

Штучний файн-лайн — це улюблений матеріал дизайнерів, які працюють у Києві та інших містах. З його допомогою будь-яку дерев'яну конструкцію, будь то перегородка для зонування простору, подіум на підлозі або відкритий стелаж на кухні, нескладно перетворити на цікавий арт-об'єкт.

Шпон задіюється при виготовленні дверей, особливо в Україні. За допомогою практичного матеріалу, фактура якого має схожість з фактурою деревини тика, венге, горіха, бука, дуба, обробляється поверхню виробів з стружкових плит або дерева. В магазини Києва надходять аристократичні двері недорого ДСП, які за зовнішнім виглядом мало чим відрізняються від натуральних дерев'яних.

Особливості виробництва шпону

Виготовлення файн-лайну здійснюється поетапно. Перший етап — лущення деревини методом розпилювання на тоненькі пластини, які потім піддаються ретельній сушінню. Далі відсортовані за кольором і фактурі (бук, тик, венге, горіх і так далі), листи фарбуються спеціальним розчином.

Наступний етап — склеювання листів між собою. З цією метою підбирається сировину, яке має однакове напрямок волокон. В результаті таких маніпуляцій утворюються монолітні блоки. Їх відправляють під прес, що працює шляхом нагнітання дуже високого тиску. Завершальний етап виробництва — стругання безпосередньо самого файн-лайну.

Шпон файн-лайн називають штучним матеріалом, але це не зовсім так. Адже в його виготовленні використовується натуральна деревина. Синтетичний тільки клей і барвник.

Шпон різних кольорів і з різною фактурою: тік, горіх, венге

На сайті Боманс-КУ представлений величезний вибір шпону файн-лайн. Матеріал має різне забарвлення і фактуру:

  • імітація натуральної деревини: тік, бук, горіх, дуб, вільха, венге;
  • незвичайні абстрактні малюнки в пастельних і яскравих тонах.

Солідний вибір штучного шпону представляє необмежене поле для творчості. Шпоновані вироби дуже красиво виглядають і володіють цілим арсеналом актуальних експлуатаційних достоїнств.

Переваги штучного шпону

Первый и очевидный плюс шпона файн-лайн — его эстетическая привлекательность. Искусственный материал, в отличие от натурального, не имеет никаких визуальных дефектов. Он идеален — тем и прекрасен. Широкая палитра цветов и солидный спектр фактур — существенный плюс в пользу файн-лайна.

Следует отметить, что шпон отличается экологичностью. Он влагостойкий. Достаточно просто переносит резкое повышение или понижение температур. Файн-лайн устойчив к механическому воздействию и имеет продолжительный эксплуатационный период.

Значну кількість переваг матеріалу роблять його популярним на Україні. Шпон тика, горіха, дуба, венге прикрашає інтер'єри багатьох ресторанів, державних установ та житлових будинків Києва.